top of page

Kaip susikurti internetinę svetainę „Wix“?

Internetiniame amžiuje, kuriame gyvename, turėti profesionalią svetainę yra būtina visiems, kurie nori pristatyti savo prekes, paslaugas, pasidalinti žiniomis, kūryba ar ypatingu gebėjimu. Internetinė svetainė vienu metu gali veikti kaip rinkodaros priemonė, parduotuvės platforma, darbų ir įgūdžių demonstravimo vieta, komunikacijos kanalas ir prekės ženklo kūrimo variklis. Jei norite, kad jūsų svetainė turėtų visus paminėtus dalykus - „Wix“ yra tai, ko jums reikia.


Wix svetainių kūrimas, wix svetainės

„Wix“ svetainės kūrimas - įdomus ir įtraukiantis procesas. Šiame straipsnyje sužinosite kaip susikurti internetinę svetainę nemokamai su „Wix“.


Apie tai, kodėl verta rinktis „Wix“ bei šios internetinių svetainių kūrimo platformos privalumus, pasakojau ankstesniame straipsnyje, kurį taip pat galite rasti „Wix Hub Lithuania Facebook“ paskyroje.Video kaip susikurti savo svetainę „Wix“ platformoje


Žemiau esančiame video galite pamatyti kaip susikurti internetinę svetainę naudojant „Wix“ svetainių kūrimo įrankį. Nuoseklus visų žingsnių rodymas bei praktiniai patarimai leis jums patiems pabandyti sukurti savo svetainę.1. Naršyklėje suvedame www.wix.com.


2. Jeigu dar neturite susikūrę paskyros, tai galite padaryti spausdami „Get Started“. Paskyrai susikurti yra reikalingas jūsų elektroninis paštas ir slaptažodis. Visuomet galite jungtis per savo „Google“ ar „Facebook“ paskyras.


3. Pradedame kurti „Wix“ svetainę paspausdami dešiniame kampe mygtuką „Create New Site“.


4. Pasirinkite norimą „Wix“ svetainės kūrimo įrankį - „Wix ADI“ arba „Wix Editor“. Pateiktame pavyzdyje naudojamas „Wix Editor“ kūrimo įrankis.

Apie „Wix ADI“ ir „Wix Editor“ skirtumus kalbėjau ankstesniame straipsnyje.


5. Iš daugiau kaip 800 profesionaliai sukurtų „Wix“ svetainių šablonų pasirinkite labiausiai patikusį. Viskas yra labai patogiai kategorizuota, suskirstyta pagal tematikas - kas leidžia sklandžiai naviguoti pasiūlymų gausoje.


Wix svetainių kūrimas, Wix svetainė


„Wix Editor“ – nuostabus web kūrimo įrankis, kuris drag and drop principu leidžia susikurti norimą dizainą ir funkcionalumą. Šablono naudojimas yra patogus tuo, kad, nesant internetinių svetainių kūrimo ekspertui ar žinovui, yra protinga pasinaudoti kokybišku, pagal naujausias UX ir UI tendencijas, profesionalių dizainerių sukurtu produktu.


Pagrindiniai „Wix Editor“ įrankiai ir funkcionalumai

Wix svetainių kūrimas, Wix svetainė

1. Menu ir Pages – jūsų svetainės meniu ir puslapiai, kuriuose galima naviguoti, juos galima pridėti ar ištrinti būtent šioje vietoje.


2. Plus mygtukas – vienas svarbiausių – jo pagalba įkeliami visi norimi elementai: nuotraukos, video, tekstas, iliustracijos, formos, žemėlapiai, mygtukai, galerijos, socialinių tinklų ikonos ir t.t. – t.y. viskas, ko jums gali prireikti.


3. Temos nustatymas – galima nustatyti ne tik svetainės spalvyną, tačiau taip pat parinkti norimus šriftus.


4. App Market – jeigu nerandate norimo funkcionalumo ar dizaino sprendimo „Wix Editor“ programoje, čia galite rinktis iš daugiau kaip 250 „Wix“ ir trečiųjų šalių aplikacijų siūlomų sprendimų.


5. Tinklaraščio (Blog) integracija. Apie tinklaraščio kūrimą bei jo privalumus, galite daugiau sužinoti šiame straipsnyje.


6. Wix Ascend – tai rinkodaros produktas, labai pravartus vykdant jūsų verslo internetinę rinkodarą.


Wix svetainių kūrimas, Wix svetainė

Tekstas keičiamas tiesiog aktyvavus teksto lauką, o teksto redaktorius leidžia pasirinkti norimą teksto dydį, šriftą ir kitus parametrus.


Nuotrauką galima įkelti panaudojus Plus mygtuką. Įkelkite savo norimą nuotrauką iš kompiuterio arba pasirinkite bet kurią iš daugybės galimų naudoti, esančių duomenų bazėje. Ištrinti norimą elementą galima paprastai - tiesiog aktyvuokite jį ir spauskite Delete.


Svetainėje patalpinus norimą turinį - tekstus, nuotraukas, video ir t.t. - nepamirškite redaguoti mobilios versijos. Mobilios versijos dizainas yra taip pat atliekamas drag and drop principu ir, kas yra šaunu, jo pakeitimai neturi įtakos desktop dizainui.


Wix svetainių kūrimas, Wix svetainė

Pabaigę, publikuokite svetainę, paspausdami Publish mygtuką.Domeno prijungimas ir „Wix Premium“ planas


Norint prijungti domeną turimai „Wix“ svetainei, reikia įsigyti „Wix Premium“ planą. Vienas Premium planas vienai svetainei.


Reprezentacinei svetainei, kuri nėra elektroninė parduotuvė, pakanka įsigyti vieną iš Website Premium planų. Visi Premium planų skirtumai bei privalumai yra pateikti čia, belieka išsirinkti norimą. Įsigijus Premium planą, turėsite galimybę prisijungti norimą domeną, kurį pirmiesiems metams iš „Wix“ gaunate nemokamai.


Primenu, kad, jeigu jums kils klausimų kuriant savo svetainę, rekomenduoju pasinaudoti „Wix Help Center“ pagalba arba kreiptis į vieną iš Wix Partner, kuris arba kuri padės jums su iškilusiais sunkumais.


Sėkmės kūryboje!Straipsnio autorė Saulė Grigienė, „Gilės projektai“, Wix Partnerbottom of page