top of page

Kaip susikurti el. parduotuvę su „Wix“?

Jaučiate įkvėpimą ir poreikį turėti elektroninę parduotuvę? Dabar tam puikus laikas! Pastarieji metai žymi stiprų el. komercijos augimą, todėl el. parduotuvė yra puikus būdas verslo plėtrai. Gilės projektai, būdami Wix Partner, pasakoja, kaip naudojant „Wix“ susikurti funkcionalią ir išvaizdžią el. parduotuvę.Elektroninė parduotuvė – puikus būdas verslo plėtrai, nes:

 • Elektroninė parduotuvė veikia 24/7;

 • Apsipirkti online galima iš bet kur ir bet kada - nebelieka geografinių ribojimų;

 • Galimybė turėti ypatingai didelį prekių asortimentą;

 • Santykinai nedidelės kūrimo ir administravimo sąnaudos;

 • Plačios rinkodaros galimybės.Kodėl „Wix“ yra puikus įrankis jūsų elektroninės parduotuvės kūrimui?


Štai kelios priežastys:

 • Lengva ir patogu naudoti;

 • Puikus dizainas;

 • Galimybė parduoti fizinius ir skaitmeninius produktus;

 • Vienu metu galima naudotis keliais pardavimo kanalais (Facebook, Instagram, Amazon, ebay ir t.t.);

 • Efektyvus SEO (Search Engine Optimization);

 • Plačios rinkodaros galimybės (naujienlaiškiai, kuponai, Facebook Ad ir t.t.).


Susidomėjote? Puikus metas pabandyti susikurti elektroninę parduotuvę su „Wix“. • Naršyklėje suveskite https://www.wix.com/.

 • Jeigu dar neturite susikūręs paskyros, tai galite padaryti čia. Paskyrai susikurti yra reikalingas jūsų elektroninis paštas ir slaptažodis. Visuomet galite jungtis per savo Google ar Facebook paskyras.

 • Pradėkite kurti naują elektroninę parduotuvę paspausdami dešiniame kampe mygtuką Create New Site.

 • Kadangi tikslas yra sukurti elektroninę parduotuvę, pasirinkite Online Store kategoriją.

 • Rekomenduoju rinktis „Wix Editor“. Apie „Wix ADI“ ir „Wix Editor“ skirtumus galite skaityti šiame straipsnyje.

 • Išsirinkite vieną patikusį iš profesionalių, „Wix“ dizainerių kurtų elektroninės parduotuvės šablonų.

 • Patikusį šabloną galima pasižiūrėti atidžiau. Nusprendus, kad jis tinkamas, pradėkite jį redaguoti.

Asortimento administravimas


Vienas iš būdų administruoti jūsų prekių asortimentą „Wix“ platformoje - aktyvuoti prekių galeriją ir spausti Manage Products. Tokiu būdu nukeliausite į turinio valdymo sistemą. Kairėje pusėje pateiktas patogus meniu. Jūsų produktus galima suskirstyti į kolekcijas, o tai vėliau leis jas patogiai atvaizduoti elektroninėje parduotuvėje. Taip pat galima sekti esamą prekių likutį, o tai yra labai patogu administruojant asortimentą.


Mano, kaip Wix Partner, patarimas – esant dideliam asortimentui, pasinaudokite importo galimybe. Tai galima padaryti įkeliant failą .csv formatu.

Antrasis patarimas – jeigu jūsų asortimento prekės yra panašios, galite kopijuoti jau sukurtą prekių kortelę ir koreguoti tik tam tikras skiltis.


Prekės kortelėje suveskite visus parametrus, kuriuos norite pateikti pirkėjams – pavadinimas, kaina, aprašymas, pristatymo sąlygos ir pan. Priskirkite prekę norimai kolekcijai. Kai baigsite, išsaugokite.

Tokiu būdu suveskite ir sugrupuokite pagal kolekcijas visą savo asortimentą.


Prekės lango korekcijos


Preview mode galime pasižiūrėti kaip atrodo jūsų asortimento prekės langas live versijoje.

Jeigu norite koreguoti prekės puslapio dizainą, tai galite padaryti grįždami į darbo rėžimą. Aktyvuodami prekės langą, nustatymuose galite pakoreguoti ne tik dizainą, bet ir funkcionalumą. Tik turėkite mintyje, kad šio lango pakeitimai bus vienodi viso jūsų asortimento prekėms.


Prekės lango pakeitimai bus vienodi viso jūsų asortimento prekėms.

Wix elektroninė parduotuvė

Visuomet galite pasiekti savo elektroninės parduotuvės prekių ar kitus puslapius spausdami Pages – Store Pages. Čia taip pat galite rasti ir prekių krepšelio bei sėkmingą apsipirkimą žymintį padėkos puslapį, kuriuos lygiai taip pat galite koreguoti.


Wix Payments


Kai susikursite savo elektroninės parduotuvės dizainą, sukelsite prekių asortimentą, baigsite mobilios versijos korekcijas, prijungsite domeną ir atsirasite internete bus laikas gauti pinigines transakcijas.


Mano kaip, Wix Partner, rekomendacija būtų kaip finansinį tarpininką rinktis „Wix Payments“, kadangi tai saugus ir patogus būdas vykdyti transakcijas. Tereikia susikurti „Wix Payments“ paskyrą, užpildyti paskyros anketą ir laukti patvirtinimo.


„Wix Payments“ galite prijungti būdami Dashboard ir spausdami Settings – Accept Payments.„Wix“ jau nebe vien tik tinklalapių ar elektroninių parduotuvių kūrimo įrankis. Tai yra labai plataus spektro verslo administravimo platforma. Savo „Wix“ paskyros turinio valdymo sistemoje Dashboard jūs galite ne tik administruoti savo turimą elektroninę parduotuvę, bet taip pat ją sėkmingai reklamuoti Facebook ar Instagram, sujungti Facebook Shop su savo elektronine parduotuve, siųsti naujienlaiškius, administruoti savo socialinių tinklų paskyras, administruoti pardavimus, sekti prekių likutį ir daugybę kitų dalykų, reikalingų atlikti turint nuosavą verslą.Kiti „Wix“ elektroninės komercijos funkcionalumai


Apžvelkime pagrindines Dashboard elektroninei komercijai aktualias temas:


1. Pristatymo mokestis. Jį galite nustatyti spausdami Settings – Store Shipping. Pasirinkite regioną ir pageidaujamą pristatymo mokesčio skaičiavimo būdą.


2. Pardavimų administravimas. Visi pardavimai bus atvaizduoti Store Orders – Orders. Kiekvieną pardavimą galite apžvelgti išsamiau tiesiog jį atidarę.


Wix Partner patarimas – atlikus visus internetinės parduotuvės kūrimo darbus, būtina atlikti kontrolinį pirkimą, kad įsitikintumėte, jog visi etapai yra teisingai sudėlioti, niekas nepraleista. Be to, galėsite patys realybėje matyti kaip keliauja transakcijos.


3. Būtinai naudokitės Marketing and SEO teikiamomis galimybėmis – siųskite naujienlaiškius savo klientams, kurkite nuolaidų kuponus ir atlikite kitus rinkodaros veiksmus, kurie padės jūsų verslo žinomumui.


4. Atsisiųskite Wix Owner aplikaciją telefone. Tai nuostabus įrankis, leidžiantis administruoti savo elektroninę parduotuvę kur bebūtumėte. Taip pat, visada galėsite būti pasiekiami klientų!


Sėkmės kūryboje!


 

Straipsnio autorė Saulė Grigienė, „Gilės projektai“, Wix Partner

bottom of page